Offering you a complete choice of products which include 1l wooden cold pressed castor oil and 500ml wooden cold pressed castor oil.
₹ 300 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1000 ml |
| Type | Castor Oil |
| Packaging Type | Bottle |
| Nutritional Benefits | Anti-Inflammatory Effects |
| Usage/Application | Skin Care |
| Brand | Aerk |
| Features | No Essence, No Chemical, No Cholestrole And No Preservative |
| Size | 1L |
| Ingredients | Castor Seeds |
| FSSAI Lic No | 10721031001590 |
Product Description:
More Details:
₹ 200 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 500 ml |
| Type | Castor Oil |
| Packaging Type | Bottle |
| Nutritional Benefits | Anti-Inflammatory Effects |
| Usage/Application | Skin Care |
| Brand | Aerk |
| Features | No Essence,No Chemical,No Cholestrole And No Preservative |
| Size | 500ml |
| Ingredients | Castor Seeds |
| FSSAI Lic No | 10721031001590 |
| Approx Nutrision Facts Per 100g | |
| Calories | 310 Kca |
| Total Fat | 5.85gm |
| Carbohydrate | 65.37gm |
| Protein | 11.43gm |
| Calcium/Iron | 110gm/95gm |
Akash Babubhai Dungrani (Proprietor)
Bhakti Enterprise
Ground Floor, 5, Bhavani Nagar Soc, Mota Varachha, Behind Fire Station
Surat - 394101, Gujarat, India